ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי

למה חשוב לבטח עובדים בביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי? ריכזנו כאן מידע עבורכם. על כל שאלה בנושא, אתם מוזמנים לכתוב לנו. נשמח להנגיש לכם מידע נוסף, מדוק לכם.

 

אובדן כושר עבודה – סיכון לעובד ולמעביד כאחד

אובדן כושר עבודה עלול לקרות בעקבות מחלה, תאונה, בעקבות פציעה במהלך העבודה או מחוץ לה, או שחיקה מהעבודה שהובילה למחלה (מה שהוגדר כמחלת מקצוע). במצב כזה העובד מאבד את יכולתו להשתכר. האובדן יכול להיות במגוון רמות:

 

אובדן כושר עבודה חלקי

מסיבות רפואיות העובד לא מצליח לעבוד את שעות העבודה המלאות וההכנסה שלו יורדת בשיעור של 25% לפחות. ועד 74% מקסימום. אובדן כושר עבודה חלקי יכול למנוע מהעובד את האפשרות לעסוק בתחום העיסוק שלו באותו היקף אליו היה רגיל לפני הפגיעה.

 

אובדן כושר עבודה מוחלט

עובד שאיבד 75% מגובה ההכנסה שלו בעקבות תאונת העבודה בה היה מעורב, יוכר ככזה שאיבד לחלוטין את יכולת ההשתכרות שלו. ברגע שהעובד לא מצליח להשתכר מתחום העיסוק שרכש בו ניסיון ומקצועיות והמצב הרפואי ללא צפי לשיפור, ההכרה תהיה כאובדן כושר עבודה מוחלט.

 

מהו הסיכון מצד המעסיק?

עובד שהוכר כבעל אובדן כושר עבודה, יהיה זכאי לקבלת פיצוי חד פעמי או כקצבה חודשית על אובדן כושר העבודה שהוא חווה מטעם ביטוח אובדן כושר העבודה בו היה מבוטח. על פי חוק, כל מעסיק חייב לבטח את עובדיו בביטוח אובדן כושר עבודה. מעסיק שבחר שלא לבטח את עובדיו, מסכן את עצמו. במקרה של פגיעה של אחד מעובדיו, הוא עלול להיתבע על הנזק שנגרם בעקבות החסר הביטוחי, מה שעלול לגבות ממנו מחיר כבד.

 

למה לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי?

ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי מאפשר למעסיק לדאוג לתנאי ביטוח טובים יותר לעובדים שלו. המעסיק מנצל את כוח הרכישה שלו ורוכש פוליסת ביטוח קבוצתית וממילא הוא גם יכול לנהל משא ומתן עם החברות המבטחות לקבלת פוליסת ביטוח מקיפה במחיר משתלם.

 

היתרונות של ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי

  • מחיר אטרקטיבי – המחיר יהיה אטרקטיבי תודות לכוח הרכישה הקבוצתי המנותב למציאת ביטוח במחיר נמוך יותר.
  • תנאים מורחבים – בגלל שמדובר בקבוצה, יהיה ניתן לבנות פוליסה המותאמת לקבוצה. פוליסות קבוצתיות רבות נותנות כיסוי מורחב יותר ממה שפוליסה יחידנית יכולה לכלול.
  • חיתום כוללני – מרבית חברות הביטוח לא יבדקו את כושרו הגופני של כל אחד מהעובדים ובכך גם עובדים שמצבם הבריאותי טעון שיפור, יכולים לזכות בביטוח מכסה שלא יכלו לקבל בתנאים אלו באופן פרטי.
  • שירות לקוחות – לאורך כל הדרך, מנהלי הארגון יכולים לקבל הכוונה וסיוע במימוש הביטוח מצוות פרש קונספט שעזר להם להתאים את הפוליסה המתאימה להם.

 

איך תבטיחו את הביטוח הטוב ביותר לעובדים?

בתור מנהלי כוח אדם, חשוב לכם שהעובדים שלכם יקבלו את המיטב. רווחתם חשובה לכם ואתם רוצים גם להעניק להם כמה שיותר, אך כמו כל מקום, יש מגבלות תקציב ולא כל הצעה תתאים לכם. כאשר מעסיק רוכש ביטוח קבוצתי לעובדיו, כדאי מאד לעשות זאת בליווי של יועץ ביטוח קבוצתי מנוסה ומקצועי.

 

ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי – דואגים לעובדים עם פרש קונספט

בדיוק בשביל זה כדאי לפנות לצוות פרש קונספט המסייע בבניית פוליסות ביטוח מותאמות ל חברות וארגונים. צוות פרש קונספט ימפה יחד איתכם את הנתונים ויבדוק איזו פוליסה תיתן את המענה הטוב ביותר. לאחר בניית הפוליסה, הצוות ישלח את הפוליסה למכרז במגוון חברות הביטוח ומי שירוויח מכך הוא הארגון שיוכל לספק הגנה ביטוחית לעובדיו, במקסימום תנאים עם מינימום מחיר.

לאורך כל התהליך תקבלו ליווי מצוות פרש קונספט שיסייע להטמיע את הביטוח בקרב העובדים, לאחר הרכישה תהנו מסיוע במימוש הביטוח וההתנהלות מול החברה המבטחת במקרה הצורך. על כל שינוי רגולציה, צוות פרש קונספט ידאג לעדכן את מנהלי הארגון ולפעול להתאמת הפוליסה בהתאם לרצונם.

ייעוץ בביטוח בריאות קבוצתי?