ביטוח קבוצתי (קולקטיבי)

על פי חוק, חברות הביטוח יכולות להציע ביטוח בריאות לקבוצה מאורגנת של חמישים איש בעלי מאפיין זהה אחד. מה זה ביטוח קבוצתי? באילו תחומים ניתן לרכוש ביטוח כזה, איפה רוכשים ביטוחים קבוצתיים ולמה בכלל להצטרף לקבוצת מבוטחים כזו? ריכזנו לכם כאן את כל המידע בנושא מצוות המומחים שלנו.
אז בואו נתחיל.  

 

מה זה ביטוח קבוצתי (קולקטיבי)?

ביטוח קבוצתי מכונה גם ביטוח בריאות קולקטיבי והוא נמכר על ידי חברות הביטוח לקבוצות של חמישים איש לפחות שיש להם מאפיין זהה. ביטוח קבוצתי יכול לתת כיסוי של ביטוח בריאות / ביטוח רכב ועוד. בביטוח כזה כל המבוטחים משלמים את אותו מחיר פרמיה חודשית. השוויון ברור, המחיר זהה לכולם וכולם מקבלים את אותם התנאים. מבוטחים המעוניינים להרחיב את הביטוח הניתן יכולים לעשות זאת אם חברת הביטוח מאפשרת זאת (יש חברות שמאפשרות ויש חברות שלא). בני משפחה מדרגה ראשונה יכולים להצטרף לביטוח הקבוצתי ובכך להנות גם הם מתנאי ביטוח משתלם.
 

למה לרכוש ביטוח קבוצתי?

ביטוח קבוצתי הוא ביטוח הנמכר לחברות, וועדי עובדים, מעסיקים וקבוצות אנשים שהתגבשו לצורך כך. היתרונות בביטוח כזה הם מובהקים ולא פלא שאנשים בוחרים להתאגד יחד כדי לבטח את עצמם בביטוח כזה. ריכזנו כאן את היתרונות המובילים:
 

פרמיה נמוכה

מחיר הפרמיה החודשית הוא נמוך. ביטוח בריאות קבוצתי יעלה הרבה פחות ממחיר ביטוח בריאות פרטי. חברות הביטוח מעוניינות להגיע אל כמה שיותר מבוטחים ולכן, הן מוזילות את מחיר הביטוח הקבוצתי מתוך מטרה שיותר ויותר חברים מהקבוצה יצטרפו.

מבחינת חברת הביטוח יש את השיקול השיווקי בתמחור הנמוך של המוצר, אך היא גם יודעת שלא כל הקבוצה מממשת את הביטוח ולכן, היא לוקחת נתונים אלו בחשבון ומתמחרת את הביטוח הקבוצתי במחיר מוזל לעומת הביטוח הפרטי.
 

כוח קניה

לקבוצה יש כוח קניה גדול יותר וכך, הם יכולים לדרוש שתנאים מסוימים יכללו בביטוח שהם רוכשים. כך ניתן להתאים את הביטוח הנרכש לצרכי הרוכשים.
 

התייעלות עובדים

כדי לשפר את שביעות הרצון בעבודה, צריך לדאוג שלעובד יהיה נעים וטוב במקום העבודה. מקום עבודה שדואג לעובדיו ולבטח אותם בתנאים סוציאליים מורחבים, יזכה לאהדת העובדים וממילא תפוקת העבודה תעלה. גם המעסיק חוסך כסף וגם העובדים נהנים מביטוח מקיף. סבסוד המעסיק במחיר הביטוח הוא לא בהכרח מוחלט, לכל מעסיק מדיניות אחרת, יש מי שבוחר לנכות חלק ממחיר הביטוח משכר העובד, יש מי שבוחר להעניק את הביטוח כתגמול וכדומה.
 

אין קשר למצב הבריאותי

המצב הבריאותי של המבוטח, אמור להשפיע על מחיר הביטוח ותנאיו. ברכישת ביטוח בריאות קבוצתי, המבוטחים ובני משפחתם לא צריכים להצהיר על בריאות תקינה והחיתום נעשה בצורה אחרת. כך שגם אם בקבוצה יש מספר חברים שבריאותם לא תקינה, הם יכולים להנות מביטוח במחיר נמוך משמעותית מהמחיר שהיו משלמים בביטוח פרטי ולקבל את אותם התנאים.

 

מי רוכש ביטוח כזה ולמי הוא מתאים?

ביטוח קבוצתי או קולקטיבי, נרכש על פי רוב על ידי חברות וועדי עובדים המעוניינים לבטח את העובדים שלהם.

 

סוגי ביטוח קבוצתי

כשעושים ביטוח קבוצתי לעובדים, ניתן לרכוש ולכלול שלל סוגי ביטוחים קבוצתיים:

 

ביטוח קבוצתי (קולקטיבי) רוכשים בייעוץ וליווי של מומחים

ברכישת ביטוח קולקטיבי לעובדים שלכם, חשוב לשים דגש על מספר דברים:

  • זכות המשכיות – וודאו שכל חבר מהקבוצה יכול להמשיך לקבל את הביטוח גם לאחר שהוא מתפטר מהעבודה או יוצא מהקבוצה ,ללא חיתום וללא תקופת אכשרה. אמנם בתשלום קצת יותר יקר, אך מבלי שתנאיו יפגעו.
  • פוליסה קבוצתית תהיה מוגבלת על פי רוב למספר שנים וחשוב לבדוק עם יועץ מקצועי בסיום התקופה אם משתלם להמשיך עם אותה חברת ביטוח או שמשתלם להחליף חברה.
  • כיסוי ביטוחי – וודאו שהכיסוי הביטוחי הניתן מתאים לצרכים שלכם. אם יש צורך בהרחבות, דאגו לרכוש אותן ככל הניתן.
  •  

עם חברת הייעוץ המובילה  פרש קונספט הביטוח הקבוצתי שלכם יתאים לצרכים שלכם ויעלה לכם פחות..אם עדיין אין לכם  ביטוח קבוצתי,וגם אם יש לכם ואתם מעוניינים לבדוק אותו או לחדשו, מוזמנים לפנות לצוות היועצים המומחים שלנו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות.

שאלות תשובות

מדובר בביטוח הנמכר במחיר נמוך ביחס למחירי הביטוח הפרטי. הפוליסה היא אחידה לכל חברי הקבוצה, לקבוצה כזו יש כוח קניה וממילא הם יכולים לקבל תנאים מועדפים שלא ניתן לקבל במרבית הביטוחים הפרטיים.
חברת פרש קונספט מובילה בתחום הייעוץ לביטוחי בריאות בישראל. היא דואגת להתאים את הביטוח הקבוצתי לנתוני וצרכי הקבוצה עצמה, היא עומדת לצד המבוטחים, מסבירה את משמעות הביטוחים, עורכת מכרזים הוגנים בין חברות הביטוח וכך, משיגה עבור הפונים אליה את הביטוחים המשתלמים ביותר עבורם.

ייעוץ בביטוח בריאות קבוצתי?

ביטוח רפואי קולקטיבי
ביטוח רפואי קולקטיבי

אנשים רבים, המבקשים לרכוש לעצמם ביטוח רפואי, לצרכים אישיים או לצרכים מקצועיים, עושים זאת בצורה עצמאית אל מול חברת הביטוח המספקת ביטוחים מסוג זה. פוליסת

קרא עוד
ביטוח בריאות קולקטיבי
ביטוח בריאות קולקטיבי

יתכן והציעו לכם במקום עבודתכם להצטרף לביטוח בריאות קולקטיבי. אם כן, חשוב שתדעו שכדאי לכם מאוד להצטרף לביטוח זה. מדובר בפוליסת ביטוח בריאות מורחבת ומיטיבה,

קרא עוד
ביטוח תאונות אישיות קבוצתי
ביטוח תאונות אישיות קבוצתי

ביטוח תאונות אישיות קבוצתי  הוא ביטוח שארגון יכול לרכוש באופן פרטי מחברת ביטוח עבור עובדיו, והוא מבטיח פיצויים במקרים של מוות, נכות קבועה, או נזקי

קרא עוד
ביטוח חיים קבוצתי
ביטוח חיים קבוצתי

המשאב החשוב ביותר בכל ארגון וחברה הנו ההון האנושי. איכותו של הארגון, נמדדת על ידי כוח האדם המקצועי העומד לרשותו, לפני כל פרמטר אחר. לנוכח

קרא עוד
ביטוח שיניים קבוצתי

ביטוח שיניים מהווה הרחבה לפוליסת ביטוח בריאות קבוצתית.ביטוח שיניים מקנה למבוטח מימון של מגוון טיפולי שיניים כגון: עקירות, שתלים, טיפולי חירום ועוד. חברות וארגונים רבים,

קרא עוד