ביטוח קבוצתי (קולקטיבי)

על פי חוק, חברות הביטוח יכולות להציע ביטוח בריאות לקבוצה מאורגנת של חמישים איש בעלי מאפיין זהה אחד. מה זה ביטוח קבוצתי? באילו תחומים ניתן לרכוש ביטוח כזה, איפה רוכשים ביטוחים קבוצתיים ולמה בכלל להצטרף לקבוצת מבוטחים כזו? ריכזנו לכם כאן את כל המידע בנושא מצוות המומחים שלנו.
אז בואו נתחיל.  

מה זה ביטוח קבוצתי (קולקטיבי)?

ביטוח קבוצתי מכונה גם ביטוח בריאות קולקטיבי והוא נמכר על ידי חברות הביטוח לקבוצות של חמישים איש לפחות שיש להם מאפיין זהה. ביטוח קבוצתי יכול לתת כיסוי של ביטוח בריאות / ביטוח רכב ועוד. בביטוח כזה כל המבוטחים משלמים את אותו מחיר פרמיה חודשית. השוויון ברור, המחיר זהה לכולם וכולם מקבלים את אותם התנאים. מבוטחים המעוניינים להרחיב את הביטוח הניתן יכולים לעשות זאת אם חברת הביטוח מאפשרת זאת (יש חברות שמאפשרות ויש חברות שלא). בני משפחה מדרגה ראשונה יכולים להצטרף לביטוח הקבוצתי ובכך להנות גם הם מתנאי ביטוח משתלם.

למה לרכוש ביטוח קבוצתי?

ביטוח קבוצתי הוא ביטוח הנמכר לחברות, וועדי עובדים, מעסיקים וקבוצות אנשים שהתגבשו לצורך כך. היתרונות בביטוח כזה הם מובהקים ולא פלא שאנשים בוחרים להתאגד יחד כדי לבטח את עצמם בביטוח כזה. ריכזנו כאן את היתרונות המובילים:

פרמיה נמוכה

מחיר הפרמיה החודשית הוא נמוך. ביטוח בריאות קבוצתי יעלה הרבה פחות ממחיר ביטוח בריאות פרטי. חברות הביטוח מעוניינות להגיע אל כמה שיותר מבוטחים ולכן, הן מוזילות את מחיר הביטוח הקבוצתי מתוך מטרה שיותר ויותר חברים מהקבוצה יצטרפו.

מבחינת חברת הביטוח יש את השיקול השיווקי בתמחור הנמוך של המוצר, אך היא גם יודעת שלא כל הקבוצה מממשת את הביטוח ולכן, היא לוקחת נתונים אלו בחשבון ומתמחרת את הביטוח הקבוצתי במחיר מוזל לעומת הביטוח הפרטי.

כוח קניה

לקבוצה יש כוח קניה גדול יותר וכך, הם יכולים לדרוש שתנאים מסוימים יכללו בביטוח שהם רוכשים. כך ניתן להתאים את הביטוח הנרכש לצרכי הרוכשים.

התייעלות עובדים

כדי לשפר את שביעות הרצון בעבודה, צריך לדאוג שלעובד יהיה נעים וטוב במקום העבודה. מקום עבודה שדואג לעובדיו ולבטח אותם בתנאים סוציאליים מורחבים, יזכה לאהדת העובדים וממילא תפוקת העבודה תעלה. גם המעסיק חוסך כסף וגם העובדים נהנים מביטוח מקיף. סבסוד המעסיק במחיר הביטוח הוא לא בהכרח מוחלט, לכל מעסיק מדיניות אחרת, יש מי שבוחר לנכות חלק ממחיר הביטוח משכר העובד, יש מי שבוחר להעניק את הביטוח כתגמול וכדומה.

אין קשר למצב הבריאותי

המצב הבריאותי של המבוטח, אמור להשפיע על מחיר הביטוח ותנאיו. ברכישת ביטוח בריאות קבוצתי, המבוטחים ובני משפחתם לא צריכים להצהיר על בריאות תקינה והחיתום נעשה בצורה אחרת. כך שגם אם בקבוצה יש מספר חברים שבריאותם לא תקינה, הם יכולים להנות מביטוח במחיר נמוך משמעותית מהמחיר שהיו משלמים בביטוח פרטי ולקבל את אותם התנאים.

מי רוכש ביטוח כזה ולמי הוא מתאים?

ביטוח קבוצתי או קולקטיבי, נרכש על פי רוב על ידי חברות וועדי עובדים המעוניינים לבטח את העובדים שלהם.

סוגי ביטוח קבוצתי

כשעושים ביטוח קבוצתי לעובדים, ניתן לרכוש ולכלול שלל סוגי ביטוחים קבוצתיים:

ביטוח קבוצתי (קולקטיבי) רוכשים בייעוץ וליווי של מומחים

ברכישת ביטוח קולקטיבי לעובדים שלכם, חשוב לשים דגש על מספר דברים:

  • זכות המשכיות – וודאו שכל חבר מהקבוצה יכול להמשיך לקבל את הביטוח גם לאחר שהוא מתפטר מהעבודה או יוצא מהקבוצה ,ללא חיתום וללא תקופת אכשרה. אמנם בתשלום קצת יותר יקר, אך מבלי שתנאיו יפגעו.
  • פוליסה קבוצתית תהיה מוגבלת על פי רוב למספר שנים וחשוב לבדוק עם יועץ מקצועי בסיום התקופה אם משתלם להמשיך עם אותה חברת ביטוח או שמשתלם להחליף חברה.
  • כיסוי ביטוחי – וודאו שהכיסוי הביטוחי הניתן מתאים לצרכים שלכם. אם יש צורך בהרחבות, דאגו לרכוש אותן ככל הניתן.

עם חברת הייעוץ המובילה  פרש קונספט הביטוח הקבוצתי שלכם יתאים לצרכים שלכם ויעלה לכם פחות..אם עדיין אין לכם  ביטוח קבוצתי,וגם אם יש לכם ואתם מעוניינים לבדוק אותו או לחדשו, מוזמנים לפנות לצוות היועצים המומחים שלנו לייעוץ ללא עלות וללא התחייבות.

 

שאלות ותשובות נוספות ששאלתם אותנו

אחרי שמודעים ליתרונות הנלווים לביטוח הקבוצתי, רבים מעוניינים להקים ביטוח קבוצתי לקהילה שלהם, זה יכול להיות קבוצת מתנדבים בארגון, קבוצת עובדים ובני משפחותיהם. אבל כאן חשוב לעצור ולוודא שיש לכם מספיק מבוטחים בקבוצה. כי בסופו של דבר, כדי להקים קבוצה להקמת ביטוח קבוצתי תצטרכו לפחות 50 איש. בגלל שניתן להרחיב את הפוליסה לבני המשפחה של העובדים, קל יחסית לגבש קבוצה.

על אחריות כל עובד המבוטח בביטוח בריאות קבוצתי לבדוק כי הכיסוי הביטוחי שניתן לו במסגרת הביטוח, נותנת לו מענה מספק והביטוח נותן לו מעטפת הגנה. אם עובד מגלה שהביטוח שיש לו לא מכסה כמו שהוא היה רוצה, באפשרותו לרכוש ביטוח אישי בנוסף לביטוח הקיים על שמו בביטוח הקבוצתי.

חשוב להבין כי רכישת הביטוח הקבוצתי היא הטבה משמעותית לעובדים. אין אפשרות לקבל את אותם תנאי הביטוח באופן פרטני ברכישת ביטוח בודד. על פי רוב, עלות הביטוח מסובסדת במעט על ידי מנהלי הארגון בעוד שהיא מנוכה משכר הנטו של העובדים. 

השירות הניתן על ידי צוות פרש קונספט כולל ליווי וייעוץ מקצועי הניתן לחברות וארגונים לכל אורך תהליך הקמת הביטוח הקבוצתי הנבחר. את הליווי תקבלו החל משלב המיפוי לבדיקת הפוליסה הנדרשת, עריכת הפוליסה, ניהול משא ומתן עם חברות הביטוח והטמעת הביטוח בקרב העובדים.

מעבר לשירותי הייעוץ המפורטים כאן באתר, חברתינו, פרש קונספט מציעה ללקוחותיה גם שירותי אקסטרה פרש הכוללים:

  • ייעוץ לבחירת רופא מומחה: צוות המומחים שלנו יסייע לכם למצוא את הרופא המומחה המתאים ביותר לצרכים שלכם, תוך התחשבות במצבכם הרפואי, בהעדפותיכם ובהמלצות הרפואיות האישיות.
  • קידום תור לרופא מומחה: חברתינו מצליחה לסייע בקידום תורים לרופא מומחה מבוקש, ובכך לחסוך למבוטחים זמן יקר והמתנה ממושכת.
  • ייעוץ במקרה של רשלנות רפואית: אם אתם סבורים שחוויתם רשלנות רפואית, צוות פרש קונספט יספק לכם ייעוץ משפטי מקצועי וליווי לאורך כל התהליך.
  • ייעוץ במימוש זכויות: פרש קונספט תסייע לכם לממש את זכויותיכם הרפואיות, לרבות זכויות מול חברות הביטוח וקופות החולים.

סיוע באיתור טיפול ניסיוני: פרש קונספט מנהלת רישום מדוקדק של טיפולים רפואיים נסיוניים בארץ ובעולם. כלקוחות פרש קונספט, תקבלו את המידע והסיוע באיתור טיפולים מתאימים ובחיבור עם הגורמים הרלוונטיים. לפרטים נוספים אודות שירותי אקסטרה פרש, ניתן להיכנס לאתר האינטרנט שלנו https://fresh-concept.co.il/.

כמו כל דבר בחיים, גם כאן יכולים לצוף חסרונות בביטוח הקיים. אך ביטוחים מאפשרים שיפור תמידי. הם נותנים מעטפת הגנה במיוחד כאשר רוכשים אותם עם ליווי מקצועי. בסופו של דבר, את הביטוח הקבוצתי ניתן לשפר. עובד המעוניין בביטוח מקיף יותר ממה שהוא מקבל בעבודה, יכול לפנות לסוכן הביטוח שלו לרכישת כיסויים נוספים כמו שציינו קודם לכן. 

השירות הניתן על ידי צוות פרש קונספט כולל ליווי וייעוץ מקצועי הניתן לחברות וארגונים לכל אורך תהליך הקמת הביטוח הקבוצתי הנבחר. את הליווי תקבלו החל משלב המיפוי לבדיקת הפוליסה הנדרשת, עריכת הפוליסה, ניהול משא ומתן עם חברות הביטוח והטמעת הביטוח בקרב העובדים.

עובד יכול להפסיק את הביטוח מתי שהוא רוצה – מומלץ לפנות לסוכן הביטוח של הפוליסה הקבוצתית והסוכן ידריך את העובד מה לעשות בכדי להפסיק את הביטוח בצורה נכונה – חשוב מאד לקבל ליווי מקצועי בשלב זה, שכן יש יתרונות ייחודיים ליציאה מביטוח קבוצתי ורכישה של ביטוח פרטי חלופי כאשר הדבר נעשה עם ליווי של איש מקצוע מיומן. 

ייעוץ בביטוח בריאות קבוצתי?

ביטוח בריאות לעמותות
ביטוח בריאות לעמותות

לאחרונה הורחב החוק המחייב חברות לבטח נושאי משרה, כך הביקוש לביטוחים בקרב חברות ועמותות עלה.  ביטוח בריאות לעמותה מעל 50 עובדים יתמקד בבריאות עובדי ומתנדבי

קרא עוד
ביטוח חיים (ריסק) קבוצתי

המשאב החשוב ביותר בכל ארגון וחברה הנו ההון האנושי. איכותו של הארגון, נמדדת על ידי כוח האדם המקצועי העומד לרשותו, לפני כל פרמטר אחר. לנוכח

קרא עוד
פנסיית נכות

מהי פנסיית נכות אחד העובדים אובחן עם מחלה קשה? עובדת ותיקה אבדה את היכולת להמשיך לעבוד? תאונת עבודה השביתה עובד או עובדים ממלאכתם?   ייתכן

קרא עוד
חוק ביטוח בריאות ממלכתי
חוק ביטוח בריאות ממלכתי

חוק ביטוח בריאות ממלכתי, תשנ"ד – 1994, הינו חוק חשוב ולו בזכות המילים הראשונות הכתובות בו, "החוק מושתת על צדק, שוויון ועזרה הדדית". בימים בהם

קרא עוד
ביטוח שיניים קולקטיבי

טיפול שיניים הוא דבר שמרבית האנשים די חוששים ממנו. נכון, ישנם טיפולים רפואיים הרבה יותר קשים ולא נעימים ועם זאת, אנשים חוששים מאוד דווקא מטיפול

קרא עוד
יועץ ביטוח קולקטיבי

ההון האנושי בכל חברה וארגון הינו המשאב החשוב ביותר. אי לכך, הנהלות של חברות גדולות, דואגות להיטיב עם העובדים באמצעות מתנות והטבות שונות, מתחומי חיים

קרא עוד
תקנות ביטוח בריאות קבוצתי
תקנות ביטוח בריאות קבוצתי

חברות הביטוח בישראל מציעות לאזרחים ביטוחי בריאות קבוצתיים, הניתנים, על פי רוב, באמצעות מקומות העבודה, לקבוצה של מינימום 50 אנשים, בעלי מאפיינים משותפים. ביטוחים מסוג

קרא עוד
הרפורמה בביטוחי הבריאות
הרפורמה בביטוחי הבריאות

הרפורמה בבריאות עשויה לשנות את פני הדברים, בכל הקשור לביטוחי הבריאות בישראל. הרפורמה מבטיחה לפשט את מגוון שירותי הביטוח בתחום הבריאות, להפחית את כפל הביטוחים

קרא עוד
ביטוח חיים קולקטיבי
ביטוח חיים קולקטיבי

עובדי ארגון מכל סוג שהוא הם ההון האמתי והמשמעותי ביותר של הארגון. הדבר נכון בחברות קטנות של 10 עובדים ובחברות גדולות של אלפי עובדים, בדיוק

קרא עוד
ביטוח בריאות לארגונים

ביטוח בריאות לארגונים הפך לנורמה ובשנים האחרונות חל גידול עצום  במספר החברות המספקות ביטוחים לעובדים שלהן. ביטוח בריאות בחברות הוא לא נחלתן של חברות היי

קרא עוד
יועץ ביטוח לחברות

חברות וארגונים רוכשות פוליסות ביטוח מסוגים שונים,עבור עובדיהן. אולם, כיצד יודעים מנהלי החברה איזה ביטוח בדיוק לעשות, מה חשוב שהוא יכלול, כמה זה אמור לעלות

קרא עוד
ביטוח בריאות לחברות

מנכ"לים ובעלי חברות רוצים להנות מכוח עבודה איכותי שטוב לו להגיע לעבודה. מקום עבודה שדואג לעובדים שלו ומציע תנאים סוציאליים רחבים יותר, יזכה לאהדת העובדים

קרא עוד
ביטוח שיניים

 הסרטון שלפניכם מציג את היתרונות בביטוח שיניים קבוצתי. למה כדאי לעשות? מה הביטוח מכסה? מהו המבנה של פוליסת שיניים קבוצתית..כל זאת ועוד בסרטון צפייה

קרא עוד