למה לרכוש (ואיך לבחור) ביטוח קולקטיבי לעמותות?

ארגונים ללא מטרות רווח ממלאים תפקיד מכריע בסיוע וטיפול בבעיות חברתיות וסוציאליות. כל עמותה רוצה להבטיח את רווחתם של העובדים והמתנדבים המסורים שלה. הדרך הטובה ביותר לשמור על בריאותם של חברי העמותה, היא באמצעות רכישת ביטוח בריאות קולקטיבי.

במאמר זה, אנו בוחנים את החשיבות של רכישת כיסוי בריאותי עבור ארגונים ללא מטרות רווח  (עם 50 עובדים לפחות) ואת היתרונות שרכישה כזו מביאה, הן לארגון והן לחברים. מחפשים ביטוח קולקטיבי לעמותות? מוזמנים להמשיך איתנו!

 

למה לרכוש ביטוח קולקטיבי לעמותות?

לביטוח קולקטיבי לעמותות ישנן מגוון יתרונות. היתרונות המרכזיים הם:

 

תפוקת העבודה עולה – העובד יודע שלמנהל אכפת ממנו

ארגונים ללא מטרות רווח משגשגים כתוצאה מהתשוקה והמחויבות של צוות החברים בהם. בין אם מדובר בעובדים המקבלים שכר ובין אם מדובר במתנדבים מסורים, אנשים אלו הם עמוד השדרה של הארגון. הצעת ביטוח בריאות קולקטיבי היא דרך מוחשית עבור מלכ"רים להפגין את מחויבותם לבריאות ולרווחה של הצוות שלהם, תוך טיפוח תרבות ארגונית תומכת ואכפתית.

ומה קורה ברגע שלמעסיק אכפת מהעובדים שלו? תפוקת העבודה עולה. חברי העמותה יגדילו את התועלת שהם מביאים לעמותה. נסו והיווכחו. חברי צוות בעלי מוטיבציה, תורמים להגברת הפרודוקטיביות ולמורל גבוה יותר בתוך הארגון. ביטוח בריאות קולקטיבי, יכול ליצור סביבת עבודה חיובית ומשגשגת.

למידע נוסף אודות ביטוח בריאות קולקטיבי, לחצו כאן >>>

 

משיכת ושימור חברים

בשוק עבודה תחרותי, ארגונים ללא מטרות רווח מתמודדים לעתים קרובות עם אתגרים במשיכת ושימור של אנשים מיומנים ונלהבים. התקציב (אם הוא קיים בכלל) לא גדול, הדרישות הן רבות ומתן כיסוי בריאותי מקיף יכול לשמש תמריץ רב עוצמה עבור עובדים פוטנציאליים ומתנדבים. זה לא רק ימשוך עובדים לעמותה, זה גם משפר את יכולת הארגון לשמר צוות מנוסה ומחויב לטווח ארוך.

 

הפחתת סיכונים פיננסיים

ללא ביטוח בריאות, אנשים עלולים להתמודד עם עומסים כספיים משמעותיים במקרה של מחלה או פציעה. עבור מלכ"רים, זה עלול להוביל להגדלת התחלופה, היעדרות וירידה בפריון. ביטוח בריאות קולקטיבי מסייע בהפחתת סיכונים פיננסיים אלה על ידי מתן רשת ביטחון לעובדים ומתנדבים, המבטיח שהם יכולים לגשת לטיפול רפואי הכרחי ללא עומס כספי מיותר.

 

הפגנת אחריות חברתית

ארגונים ללא מטרות רווח מושתתים לרוב על עקרונות של אחריות חברתית וטיפול בקהילה. מתן ביטוח בריאות עולה בקנה אחד עם ערכים אלו, ומציג את המחויבות של הארגון לא רק לחברי הצוות שלו אלא גם לקהילה הרחבה יותר שהוא משרת. הוא מהווה דוגמה חיובית לארגונים אחרים ומטפח תחושת אחריות חברתית במגזר ללא מטרות רווח.

 

ביטוח קולקטיבי? לעמותות שרוצות להצליח!

בנוף המאתגר של עבודה ללא מטרות רווח, שבו המשאבים לרוב מוגבלים, השקעה בביטוח בריאות קולקטיבי היא החלטה אסטרטגית ואנושית. זה לא רק שומר על הבריאות והרווחה הכלכלית של העובדים והמתנדבים אלא גם תורם לקיימות והצלחת הארגון בטווח הארוך.

מכיוון שהמלכ"רים ממשיכים להתמודד עם נושאים דחופים ולהניע שינוי חיובי, תיעדוף הבריאות של חברי הצוות שלהם נשאר יוזמה בסיסית ומשפיעה. מוזמנים לבדוק מה מציעות העמותות הגדולות בישראל לעובדיהן בכדי להבין שמי שרוצה להגדיל צוות מתנדבים ועובדים צריך גם לצ'פר אותם.

 

איך בוחרים ביטוח קולקטיבי לעמותה?

בחירה בביטוח קבוצתי (קולקטיבי), בין אם לעסק ובין אם לעמותה, היא החלטה משמעותית הדורשת שיקול דעת מדוקדק, ידע וניסיון ולא מומלץ לעשות זאת ללא ליווי של יועץ ביטוח קולקטיבי מקצועי. להלן מדריך קצר שיעזור לך לבצע בחירה מושכלת:

* העריכו את הצרכים שלכם, מה הביטוח שלכם צריך לכלול בכדי לתת מענה מספק?

* הגדירו את התקציב לפוליסה, התקציב אמור להיות ריאלי כמובן.

* הכירו את אפשרויות הכיסוי, וודאו שהכיסוי תואם לצרכים הקיימים.

* חפשו אחר חברת ביטוח המציעה את הפוליסה המתאימה לכם ביותר לצד שירות טוב ויעיל.

 

בשביל ביטוח קולקטיבי משתלם, פונים לפרש קונספט!

צוות פרש קונספט מציע לחברות ועמותות ביטוחים קולקטיבים מותאמים לצרכים שלהם. לאחר מיפוי הצרכים, אנו כותבים פוליסה ייחודית עבורם, כזו שתיתן להם מענה. לאחר עריכת הפוליסה, היא יוצאת למכרז ביין חברות הביטוח השונות ולאחר ניהול משא ומתן שאנו עורכים, נבחרת החברה המשתלמת ביותר.

לאורך כל הדרך אנו מלווים את מנהלי הארגון ביישום והסברה של הביטוח הקולקטיבי לצוות החברים בארגון. חשוב לנו שכל מבוטח ידע על זכויותיו במשך כל  שנות הפוליסה, מבוטח יכול לפנות אלינו לסיוע במיצוי זכויותיו ולקבלת הכוונה רפואית מקצועית שתסייע לו בזירוז תהליכים רפואיים.

ייעוץ בביטוח בריאות קבוצתי?