ביטוח תאונות אישיות קבוצתי

ביטוח תאונות אישיות קבוצתי  הוא ביטוח שארגון יכול לרכוש באופן פרטי מחברת ביטוח עבור עובדיו, והוא מבטיח פיצויים במקרים של מוות, נכות קבועה, או נזקי גוף נוספים שנגרמו עקב תאונה, למשל מקרי כוויות, שברים, אשפוז וכד'. כאשר מתבוננים בסטטיסטיקה של תביעות הנפגעים השונות, ניתן להבחין בכך שכמעט כל חברות הביטוח פועלות באותה הדרך. מטרתן, על פי רוב, להקטין למינימום את רמת האחריות שלהן לפגיעה, להעביר את אחריות תשלום הפיצויים למוסד לביטוח לאומי, קצין התמלוגים, או הרשות העירונית וכל גוף אחר, אותו ניתן לכרוך לעניין התאונה/פגיעה. אי לכך, חשוב מאוד להכיר היטב את כל סעיפי פוליסת ביטוח תאונות אישיות המוצעת לכם, בכדי לוודא שבמקרה ותקלעו לתאונה/פגיעה, תקבלו פיצוי ראוי מחברת הביטוח שלכם. ביטוח תאונות אישיות קבוצתי, מעניק את התנאים הטובים ביותר למבוטח ולכן, הוא מומלץ מאוד. 

 

שלב ההוכחות

במידה ותחוו תאונה מכל סוג שהוא, חשוב ביותר להחליף פרטים עם הפוגע, במידה ויש אחד כזה. חשוב מאוד לצלם את מקום האירוע, את הפגיעה הפיזית והכל כמובן במידת האפשר. מדוע כל אלה חשובים כל כך? מכיוון שגם במצב שיש לכם ביטוח תאונות אישיות קבוצתי, תידרשו להוכיח מספר דברים, בעת הגשת התביעה: קיומה של פוליסת ביטוח תאונות אישיות בתוקף, הוכחה שאכן נגרם לכם נזק פיזי בריאותי והוכחה להתרחשותה של התאונה, בין אם מדובר בתאונת דרכים ובין אם מדובר בתאונה אישית. בנוסף, תדרשו להוכיח שהמקרה עומד תחת הגדרת התאונה, המוגדרת בפוליסה שלכם.

 

ההבדל בין תאונת דרכים לתאונה אישית

חשוב להבין את ההשוואה בין תאונת דרכים לבין תאונה אישית מכיוון שלא כל תאונה אישית, בהכרח מוזכרת בפוליסת ביטוח תאונות אישיות קבוצתי שברשותכם. הבא נדייק, לא כל תאונה מוגדרת כתאונה אישית. במצב בו כלי רכב פוגע בכם בזמן שאתם רוכבים על אופניים, למשל, ניתן לתבוע את הפוגע באמצעות פוליסת ביטוח הרכב שלו. מנגד, במצב בו אתם רוכבים על אופניים, מחליקים ונופלים בעקבות שקע בכביש או במדרכה ולא כתוצאה מפגיעת רכב, התביעה תתבצע באמצעות פוליסת ביטוח תאונות אישיות קבוצתי. בשנים האחרונות, ראינו מקרים בהם ניתן היה לתבוע תאונה אישית, באמצעות ביטוח תאונות אישיות, גם את חברת הביטוח של הנהג הפוגע, במידה ומדובר בתאונת דרכים מסוג זה וגם להפעיל את ביטוח התאונות האישיות שלכם.

 

התכולה הבסיסית של ביטוח תאונות אישיות קבוצתי

ביטוח תאונות אישיות קבוצתי, על פי רוב, יכלול את הכיסויים הבאים:

  • מתן פיצוי, חד פעמי, עקב מוות מתאונה.
  • מתן פיצוי, חד פעמי, עקב תאונה שגרמה לנכות מוחלטת, או חלקית לצמיתות.
  • מתן פיצוי, שבועי, במקרים של נכות תעסוקתית, זמנית, או מלאה, עקב תאונה.

במקביל לתכולה זו של פוליסת ביטוח תאונות אישיות קבוצתי, ישנם מקרים אותם הפוליסה לא תכסה:

  • מצב רפואי קודם שגרם לבעיה כגון נכות קבועה.
  • אירוע מוות הנובע ממחלת סרטן או מחלת לב קודמות.

 

הפוליסה המיטיבה ביותר שניתן לקבל

ביטוח תאונות אישיות קבוצתי מקנה למבוטח את התנאים הטובים ביותר שניתן לקבל מחברות הביטוח. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שביטוח תאונות אישיות קבוצתי, מתבצע, ברוב המקרים, דרך מקום העבודה, המכיל עשרות או מאות עובדים, דבר המוזיל את הפרמיה ומיטיב מאוד את התנאים בה לרבות, סעיף המשכיות הפוליסה, גם במקרה של עזיבת המבוטח את מקום העבודה, מכל סיבה שהיא. בנוסף, במידה והארגון הסתייע ביועץ ביטוח לביטוח התאונות אישיות הקבוצתי,  איש מקצוע שעומד לרשות עובדי הארגון בכל מצב של הפעלת הביטוח ומסייע לקבל את המקסימום שניתן בכל תביעה. בשל העובדה שמדובר בתחום רגיש ומורכב, מומלץ מאוד לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע מנוסים ולכן, טוב תעשו אם תצרו קשר עם הצוות של פרש קונספט. וכך תוכלו להיות בטוחים שפוליסת הביטוח שלכם תהיה הטובה והמקיפה ביותר.

 

הרחבה חשובה – אובדן כושר עבודה

פוליסות ביטוח קבוצתי, במקרים מסוימים, מורחבות גם לעניין אובדן כושר עבודה. כלומר, הביטוח יכסה גם מצב זמני, או קבוע, במקרה של פגיעה בתאונה, המשביתה את יכולתו של המבוטח לבצע את עבודתו. יש לציין, כל חברת ביטוח מגדירה מצב של אובדן כושר עבודה בצורה מעט שונה ולכן, מומלץ לבדוק הגדרה זאת מראש, לוודא שהיא מכסה את מרבית המקרים ולכמה זמן של אובדן כושר עבודה, היא מכסה את אתכם. בעזרת ייעוץ מקצועי  לא תמצאו את עובדי הארגון במצב בו ארעה להם תאונה, הם אינם יכולים לתפקד אולם, להפתעתכם, הפוליסה לא מכסה את המקרה שלהם.

מוזמנים ליצור איתנו קשר ולהתייעץ עם היועצים המקצועיים שלנו ב"פרש קונספט" חברת הייעוץ המובילה לביטוחי בריאות בישראל. הייעוץ הוא ללא עלות וללא התחייבות.
השאירו פרטים באתר או התקשרו- 077-997-0919

ייעוץ בביטוח בריאות קבוצתי?