כך תבחרו ביטוח סיעודי

מדי שנה אלפי אזרחים רוכשים ביטוח סיעודי עם כיסוי שפשוט לא מתאים לצרכים האישיים שלהם. אם אתם מעוניינים לכסות את עצמכם כנגד מקרה שבו תגיעו חלילה למצב סיעודי, כלומר למצב שבו תזדקקו לסיוע הזולת בביצוע פעולות יומיומיות כגון רחצה, התלבשות או מעבר מישיבה לעמידה, הרשו לנו להמליץ לכם לקרוא בעיון את המדריך החשוב שלפניכם.

בדיקה מדוקדקת של גובה הקצבה

רבים לא מודעים לכך, אבל טיפול באדם שנמצא במצב סיעודי לא מורכב עולה בסביבות ה-8,000 ₪ לחודש בממוצע. מטבע הדברים, ככל שהמצב חמור ומורכב יותר, כך העלויות גם גבוהות יותר בהתאם. במקרה שבו האדם שוהה במוסד סיעודי, מדובר כבר בהוצאות שיכולות להגיע ליותר מ-30,000 ₪ בחודש. אי לכך, חשוב ביותר שכל מבוטח יבדוק היטב כמה כסף בדיוק הוא יצטרך בקרות מקרה הביטוח להשלים תוך שהוא לוקח בחשבון את כל העתודות הפיננסיות העומדות לרשותו ומתחשב גם בביטוח אובדן כושר עבודה ובפנסיה.

בדקו את משך תקופת הכיסוי

אם התקבלה החלטה להשלים את הכיסוי באופן פרטי, מומלץ לרכוש ביטוח המעניק כיסוי לכל החיים. חשוב מאוד לקחת בעירבון מוגבל בלשון המעטה את המחקרים שנוהגים להציג בפני לקוחות פוטנציאליים סוכני המכירות הממולחים. לפי מחקרים מיושנים רבים אדם הנמצא במצב סיעודי לא שורד בדרך כלל יותר מחמש שנים לאחר ההגעה למצב סיעודי. עם זאת, לפי המחקרים העדכניים ביותר מדובר במצב שונה לחלוטין. זאת מכיוון שהודות להתפתחויות מרחיקות לכת בתחום הרפואה, חולים סיעודיים בימינו כן מאריכים ימים.

צורת השתנות הפרמיה

עם רכישת הפוליסה, ייקבע התשלום החודשי, כאשר ישנן שתי אפשרויות לתשלום: פרמיה קבועה ופרמיה משתנה. היתרון של פרמיה משתנה הוא בכך שהתשלומים הראשונים נמוכים יחסית, אך בגיל 60 הפרמיה קופצת בבת אחת. במסלול של פרמיה קבועה, לעומת זאת, התשלום החודשי מעט גבוה יותר, אך לא משתנה לאורך השנים (מלבד הצמדה למדד כמובן).

מתי כדאי לעשות ביטוח סיעודיעוד חשוב לדעת

היתרון של פוליסה עם ערכי סילוק

בפוליסות פרטיות של ביטוח סיעודי המשולמות על ידי פרמיה חודשית קבועה, קיימים ערכי סילוק שלמעשה הופכים את הביטוח לסוג של תוכנית חיסכון. ערכי הסילוק מאפשרים למבוטח למדוד את השווי של כל שנת ביטוח ולקבל סכום כסף השקול למספר השנים שבהן היה מבוטח. על ידי כך אם יחליט המבוטח להפסיק את הביטוח, הכסף ששילם במהלך השנים לא ירד לטמיון. פוליסת ביטוח סיעודי עם ערכי סילוק היא פוליסה המעניקה כיסוי לכל החיים בכל מקרה ומקרה.

באיזה שלב מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי?

בדרך כלל, כשאנחנו מדמיינים אדם הנמצא במצב סיעודי, עולה לנגד עינינו תמונה של אדם קשיש. עם זאת, כ- 25% מכלל המקרים הסיעודיים בישראל הם למעשה אנשים שטרם חגגו את יום הולדתם ה-40 וחשוב לתת על כך את הדעת. לאור זאת, כל המומחים בתחום תמימי דעים בנוגע לכך שמומלץ לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי פרטי למשך כל החיים עם ערכי סילוק כבר בגיל שלוש שנים בלבד.

בשלב זה התשלום החודשי נמוך מאוד ולאחר שני עשורים בלבד, ההורה יכול לישון בראש שקט שכן הוא יודע שביטח את הילד שלו בביטוח לכל החיים. מעבר לכך, חשוב להבין שככל שדוחים את רכישת הפוליסה, כך העסקה שניתן להשיג מול חברות הביטוח תהיה כדאית פחות. בנוסף לכך, הפוליסות של הביטוח הסיעודי אחת לכמה שנים מתייקרות ולכן ההמלצה היא לרכוש ביטוח כמה שיותר מוקדם.